Ada-Sen Başkanı Kağan Mındıkoğlu kabulde yapmış olduğu konuşmada, Maliye Bakanı Özdemir Berova’ya yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

Berova’nın Maliye Bakanlığı öncesinde, gerek Eğitim Bakanlığı, gerekse Meclis komitelerinde üstelendiği görevlerle kamuya hizmetleri dokunan tecrübeli bir Milletvekili olduğuna işaret eden Mındıkoğlu; “Informasyon, birikim ve deneyimleriniz ışında bu zamanda daha iyi bir kamu maliyesi oluşacağına, bununla beraber hem ülkemiz, hem de halkımızın daha refah seviyeye kavuşacağına inancımız tamdır. Bu zor dönemlerde KKTC halkının refahı için elinizden geleni yapacağınızdan hiçbir şüphemiz olmadığı benzer biçimde işbirliğine de hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi. 
 
Ada-Sen Başkanı Kağan Mındıkoğlu sonrasında mevcud sorunları da gündeme taşıyarak bilhassa, özelde 47/2010 yasasına bağlı, genel anlamda ise tüm kamu çalışanlarına  vergi adaleti mevzusunda atılacak adımların kamuda emek harcama barışını sağlayacağına inanç belirterek; “yeni dönemde bu adımları görmek tüm çalışanların beklentisi” diye konuştu. 

BEROVA 
Ülke demokrasinin olmazsa olmaz unsurlarından olan sivil cemiyet örgütlerinin görüş ve önerilerinin önemine dikkat çekerek sözlerine süregelen Maliye Bakanı Özdemir Berova da, ülkenin daha ileriye taşınması, halkın refahı ve çocuklarımıza daha iyi bir vatan bırakabilmek adına hep beraber istişare içinde çalışılması icap ettiğini belirterek, işbirliğine ehemmiyet veren bir Bakan bulunduğunu söylemiş oldu. 

İskele Belediye Başkanı Sadıkoğlu Karadeniz Kültür Derneği yetkililerini kabul etti

İskele Belediye Başkanı Sadıkoğlu Karadeniz Kültür Derneği yetkililerini kabul etti

Maliye Bakanı Berova, göreve atandığı ilk günden itibaren daha adaletli bir vergi sistemi ve buna bağlı olarak iyi kaynaklar yaratıp, bu kaynakların adil ve tertipli bir halde dağıtılması adına çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. 

Senelik matrah ve vergi oranlarında yapılacak düzenleme ile yaşam pahalılığının düşük maaş alanlara daha yüksek yansıması için çalışmalarını sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.