KTSO’dan meydana getirilen açıklamaya nazaran, protokolle İSO ile KTSO üyelerinin ortak yatırım imkanlarının geliştirilmesi, KKTC üretim kapasitesinin ve ihracatının artırılmasına katkı sağlanması amaçlanıyor.

Trafik denetimleri... 451 sürücü rapor edildi

Trafik denetimleri… 451 sürücü rapor edildi

Öte taraftan, KTSO Başkanı Ali Kamacıoğlu, Başkan Yardımcısı Mustafa Ersözlü, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Ciddi, Mustafa Betmezoğlu, Metin Oral, Başkan Danışmanı Belgin Özoğul ve Oda profesyonelleri Özdemir Özerem ve Sercem İnancı’dan oluşan kurul, İstanbul Endüstri Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile ortaklaşa iş toplantısı da yapmış oldu. Toplantıya, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Tecim Baş Müşaviri Aytaç Yenal da katıldı.

KTSO Başkanı Ali Kamacıoğlu ve İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, KKTC’li sanayicilerin üretim ve ihracat kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla İSO Hedef Pazar Araştırmalarına KTSO üyelerinin katılımının sağlanması ve KKTC’li sanayicilerin ihracata yönelik yapılanmalarındaki eksikliklerin giderilmesi için ortaklaşa iş yapılması mevzularında çalışmaların başlamasına karar verdi.