Tatar, Kıbrıs Türk Tecim Odası’nın (KTTO) 65’inci müessese gala yemeğine katıldı. Cumhurbaşkanı Tatar, yemekte yapmış olduğu konuşmada, KTTO’nun Kıbrıs Türkünün ekonomik ve tutumsal gelişim için mühim çalışmalarda bulunurken, 65 yıl ilkin kurulan ve başkanlığını meydana getiren başta Kemal Rüstem, Ahmet Raşit ve Ali Gürsoy olmak suretiyle emeği geçenleri yad etti.

Tatar, yemekte bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Türkiye Cumhuriyeti adına katılmış olduğu internasyonal toplantılarda Kıbrıs Türkü’ne haiz çıkıp yeni fırsatların doğması için çaba gösterdiğinden dolayı teşekkür etti.

KKTC’nin 40’ıncı senesinde, gezim, yükseköğrenim, endüstri, ziraat ve inşaat sektöründe büyük gelişim gösterdiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, Rum yönetiminin ise engellemek için politika dışı çabalar gösterdiğini altını çizdi.

“Mücadelemizle engelleri aşacağız” diyen Tatar, çabalarından ve başarılarından dolayı iş insanlarına teşekkür etti.

Başarıların rakamlarla kendini gösterdiğini özetleyen Tatar, ekonominin negatif etkilendiği pandemi periyodunun Türkiye’nin desteğiyle aşıldığını ve rakamların pandemi öncesi geçtiğini kaydetti.

Yeni yatırımlarla KKTC’de ekonominin gelişeceğine ve ülkenin kalkınmaya devam edeceğine inandığını belirten Tatar, halkın müreffeh yarınları yakalayacağını beyan etti.

KTTO Başkanı Turgay Deniz ve yönetim kurulunu kutlama eden Tatar, KTTO’nun 65’nci yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

KTTO’nun 1960 öncesi kurulduğu için internasyonal tanındığına işaret eden Tatar, “Esas güç, egemenlik ve karar alma devlettedir. Bazı çevreler KKTC ile görüşmeyi ret ederken, KTTO üstünden baskı yapması doğru değildir, sadece yönetim kurulu başkanı ve üyelerine güvenimiz tamdır” dedi.

KÖDER'in 21. belgeselinde Gülten Feridun anlatılıyor

KÖDER’in 21. belgeselinde Gülten Feridun anlatılıyor

Kamu maliyesine meydana getirilen katkıların önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı, ekonominin kayıt altına alınması, şirketlerin kurumsallaşması ve ödenen vergilerin devlet için mühim bulunduğunu sözlerine ekledi.