Bakan Dinçyürek, Havva Yekta Kurteli Mehmetçik Sıhhat Merkezi ile  Yenierenköy Sıhhat Merkezi’ni ziyaret ederek, araştırmalarda bulunmuş oldu.

Polisten ilk açıklama geldi! Kamyshanov ölü bulundu...

Polisten ilk izahat geldi! Kamyshanov ölü bulunmuş oldu…

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamaya gore Dinçyürek, her iki sıhhat merkezinde görevli doktor ve sıhhat çalışanlarının beklentilerini dinledi.

Durum tespiti yapmış olup eksiklikleri belirlemek için söz mevzusu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Sıhhat Bakanı Dinçyürek, sıhhat merkezlerini güçlendirmek için çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirtti.

Sıhhat merkezleri ne kadar güçlenirse bölge hastanelerine daha azca kişinin başvuracağını, böylelikle merkez hastanelerinin yükünün azalacağını ifade eden Dinçyürek, sıhhat merkezlerinde, hem sıhhat çalışanlarının daha rahat imkanlarda çalışmasını sağlamak hem de vatandaşların daha etkin hizmet alabilmesi için mühim adımlar attıklarını kaydetti.

Bakan Dinçyürek, ziyaretleri öncesinde Mehmetçik-Büyükkonuk Belediyesi ve Yenierenköy-Dipkarpaz Belediyesi’ni ziyaret ederek, belediye başkanları ile de bir araya geldi.

Bakan Dinçyürek’e ziyaretlerinde, Temel Sıhhat Hizmetleri Dairesi Müdürü Vesile Erdoğan Topcuoğlu birlikte rol aldı.