Ekim ayında Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları’nın saldırısı sonrasında Gazze’de sivilleri hedef alarak internasyonal kamuoyunu ayağa kaldıran İsrail’den yeni bir iddia geldi… 

İngiliz haber ajansı Reuters’ın “son dakika” ibaresiyle aktardığı haberde, İsrailli yetkililer Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Yahudilere ve İsraillilere yönelik suikast girişiminin bulunduğunu iddia etti. 

Açıklamada, “İranlı ajanlar, Şimal Kıbrıs’ı İsrailliler ve Yahudi hedefler için bir hücum alanı olarak kullanıyor” denildi. 

“Hastalık duydu”

Tedavisi halen sürüyor... Feci kazada sürücü yaralandı

Tedavisi halen sürüyor… Feci kazada sürücü yaralandı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ofisi tarafaından meydana getirilen açıklamada, İsrail danışma servisi Mossad’ın KKTC’de İran’ın bölgedeki Yahudilere yönelik bir suikast girişiminde bulunduğunu fark ettiğini ve engellediği iddia edildi.Açıklamada, bu tür olayların 7 Ekim’den beri giderek arttığı kaydedildi. Açıklamada İsrail’in, İran’ın Türkiye’nin kontrolündeki KKTC’yi “hem terörizm hedefleri için hem de operasyon ve geçiş alanı olarak” kullanmasından “hastalık duyduğu” açıklandı.