Tabipler Birliği, bu talep için saat 15.30’da yapacakları ziyaretin arkasından çıkışta basın açıklaması meydana getirecek.

Birlik Başkanı Dr. Dt. Ahmet Özant, mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, eylül ayından beri “düzmece reçete” adı ile malum polis operasyonları ile sigorta ağı içinde bulunup ve haklarında kuşku olduğuna inanılan hekimler ve eczacıların tutuklandığını, aleyhlerinde soruşturma yürütülmüş olduğu ve bu tutuklanma ve soruşturmalar kapsamında da ilgili hekimler ve eczacıların teminata bağlandığını kaydetti.

Özant, bu süreç içinde mevzu ile ilgili olarak Bakan ve Sigorta Dairesi Müdürü’nün basına birçok değerlendirmede bulunduğuna işaret ederek, “buna karşın sözleşmeler gereğince kusurlu bulunduğunu düşündükleri tabip ve eczacılarla ilgili hiçbir soruşturma açmadıklarını” belirtti.

Paşaköy'de araç yangını...

Paşaköy’de vasıta yangını…

“Tüm sözde şüpheli belgeleri polise teslim edip polisin binlerce belge ve yüzlerce meslektaşlarımızın soruşturulmasını mecburi kılmışlar ve süreçte ciddi mağduriyetlere sebebiyet vermişlerdir” diyen Özant, bu kişilerin yolsuzluk olarak tanımladıkları ve senelerdir bildiklerini söyledikleri vakalarla ilgili reçetelerin ödemesinin yapıldığını ve Daire kapsamında herhangi bir araştırmanın yapılmadığının bilindiğini söylemiş oldu.