kibris haberleri yandex istatistikleri
ref: refs/heads/v3.0
DOLAR
28,9216
EURO
31,4785
ALTIN
1.937,74
BIST
8.026,27

Online eğitim yarın başlıyor

Online eğitim yarın başlıyor
28.09.2023 08:38
5
A+
A-

 

İlk ve orta dereceli okullarda online eğitim başlıyor…

 Uzaktan eğitim modeliyle öğrenciler, bir süre web üstünden eğitim görecek…

Ulusal Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, daha ilkin yapmış olduğu açıklamada okulların, eğitim ve sıhhat tedbirleri açısından eksiksiz olarak açılacağını ifade ederek, eğitime tekrar ara verilmeyeceğini kaydetmişti.

Çavuşoğlu 14 Eylül’den itibaren ise hastalığın seyrine ve rastgele kontrol sonuçlarına bağlı olarak karşı karşıya eğitime başlanmasının planlandığını kaydetmişti.

Çavuşoğlu, karşı karşıya eğitimin seyreltilmiş model ile verileceğini, bu süreçte öğrencilerin bigün arayla okula gideceklerini ve sınıflarda en fazla 20 talebe olacağını dile getirmişti…

Bakanlık süreçte 42 sayfalık “Pandemi Sürecinde Okullarda Alınacak Önlemler Kılavuzu 2020-21” adlı kitapçık da hazırladı…

 Bakan Çavuşoğlu, bu kitapçıkla beraber cevaplanmayan hiçbir sual kalmayacağını dile getirdi.

Çavuşoğlu, okullara ateş ölçme cihazları alındığını, her el hijyen jeli ve maske sağlanacağını, okul idarelerine verilmek suretiyle de maske, dezenfektan, temizlik malzemesi şeklinde ürünlerin teslim alındığını belirtmişti.

Sıhhat Bakanı Ali Pilli ise Ulusal Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Sıhhat Bakanlığı’nın 11 Eylül’de tekrardan toplantı yaparak, karşı karşıya eğitim ile ilgili tekrardan değerlendirme yapacaklarını kaydetmişti.

 

ÜCRETLİ REKLAM ALANI2
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.